Właściwości przypraw korzennych

O tym, że przyprawy korzenne działają pozytywnie na cały organizm, wiemy nie od dziś. Odpowiednio dobrane przyprawy korzenne działają rozgrzewająco oraz przeciwzapalnie, a często także wspomagają układ trawienny. Warto stosować je w swojej kuchni i urozmaicać nimi swoje popisowe dania, aby nadać im charakterystyczny smak.

Jakie przyprawy wchodzą w skład przypraw korzennych?

Z całą pewnością należy wspomnieć o cynamonie, goździkach, zielu angielskim, kardamonie, anyżu, czy szafranie. Wszystkie te przyprawy zostały przywiezione do Europy z dalekich stron już kilka wieków temu. Tak dobrze odnalazły się jednak one w naszych stronach, że w dalszym ciągu są one sprowadzane do wszystkich krajów Europy.

jakie przyprawy korzenne

Jakie właściwości mają przyprawy korzenne?

Każda ze wspomnianych przypraw korzennych można znaleźć na Planteon.pl. Posiadają trochę odmienne właściwości. To dlatego dobrze jest miksować ze sobą przyprawy lub używać ich naprzemiennie, aby dostarczyć organizmowi różnorodnych składników.
Na pierwszy plan warto wysunąć cynamon, który dzięki swojemu mocnemu, a jednocześnie bardzo specyficznemu smaku, sprawia, że bardzo często dodawany jest do wszelkiego rodzaju wyrobów cukierniczych. Cynamon doskonale rozgrzewa latem, ale działa też pozytywnie na trawienie. Reguluje on gazy i pomaga lepiej trawić.

Doskonałą przyprawą jest także anyż. To właśnie te małe gwiazdeczki pomagają uporać sobie z zapaleniem dolnych dróg moczowych. Działają moczopędnie, dzięki czemu skutecznie wypłukują one wszelkiego rodzaju bakterie z organizmu i pomagają mu się zregenerować.