Właściwości opuncji figowej

Opuncja figowa posiada liczne właściwości, dzięki którym w ostatnich czasach znacznie zyskała na popularności. Coraz więcej osób decyduje się na jej spożywanie.

Spowalnia proces starzenia się skóry

Opuncja figowa, którą można dostać na Planteon.pl przede wszystkim jest używana w kosmetologi. Opóźnia ona proces starzenia się skóry, a także dogłębnie ją nawilża, a także oczyszcza z nadmiaru sebum. Nie działa jedynie profilaktycznie, ale również przyczynia się do usuwania zmarszczek i tym samym wyraźnie odmładza cerę. Oprócz tego wzmacnia ona znacznie odporność skóry, dzięki czemu jest ona mniej podatna na wszelkiego rodzaju podrażnienia. Oprócz tego wyrównuje ona koloryt skóry, dzięki czemu wygląda ona bardziej atrakcyjnie.

Właściwości odchudzająceopuncja figowa sklep

Opuncja jest również polecana osobom, które chcą zrzucić zbędne kilogramy. Zawarte w niej składniki regulują tempo przemiany materii przyspieszając tym samym pracę metabolizmu, a także zapewniają uczucie sytości, dzięki czemu przy zmniejszonej ilości przyjmowanego pożywienia nie odczuwa się głodu. Ponadto przeciwdziałają one również wzdęciom i zaparciom oraz usuwają z organizmu toksyny. Opuncja bezpośrednio ogranicza wchłanianie tłuszczów przez organizm, co wpływa na to, że prościej jest utrzymać już osiągniętą sylwetkę. Bardzo ważne jest również to, że dzięki zawartym w niej witaminom i minerałom uzupełniane są braki charakterystyczne dla osób, które dopiero co przeszły na dietę.