Różne odmiany herbat – biała herbata

Herbata jest bardzo zdrowa. Jednak jest tyle ich odmian, że często nie wiadomo jaką herbatę wybrać. Oto różnice pomiędzy zieloną, czerwoną, białą i czarną herbatą.

Zielona herbata jest często postrzegana jako cud dla ciała.
Super zdrowe liście zielonej herbaty pomagają komórkom organizmu w szybszym naprawianiu się, więc uszkodzenia na przykład po ataku serca stają się mniejsze. Zielonej herbacie zostały również przypisane właściwości, które zapobiegają rakowi, zapaleniu stawów i chorobie Alzheimera oraz obniżają poziom cholesterolu.

Czerwona herbata jest znakomitym wyborem, jeśli troszczysz się o swoje zdrowie. Wyciągi z krzaka rooibos zawierają ciekłe flawonoidy, które chronią mózg i krążenie. Mówi się, że podobnie jak zielona herbata również zapobiega nowotworom i obniża poziom cholesterolu. Jednak najważniejszymi cechami tej herbaty są właściwości, które pomagają przeciw wzdęciom, kolkom u niemowląt, infekcjom i wirusom.

Biała herbata jest znacznie rzadsza i często droższa niż inne warianty herbat, ale uważa się również, że jest najlepsza w profilaktyce nowotworów. Wskazane jest picie białej herbaty, ponieważ jest świetna przeciwko infekcjom bakteryjnym i wirusowym. Ponadto pomoże przeciwdziałać gorączce i gromadzeniu się płynów oraz stymulować trawienie.

Czarna herbata jest najbardziej znaną i najczęściej pijaną herbatą. Podobnie jak inne odmiany herbat, czarna herbata między innymi chroni przed chorobami układu krążenia, wzmacnia system odpornościowy i oczyszcza organizm.