Czemu cynamon cejloński jest tak uwielbiany?

O zdrowotnych właściwościach cynamonu wie chyba już każdy. W mediach bardzo często mówi się o tym, że ma on działanie przeciwzapalne i doskonale działa na organizm w chorobie, ponieważ szybko pomaga mu rozprawić się z bakteriami i wirusami. Mało jednak osób wie o tym, że poza klasycznym cynamonem, istnieje także cynamon cejloński, który jest o wiele lepszą odmianą klasycznej przyprawy. Trzeba jednak wykazać się dużą ostrożnością, ponieważ cynamon cejloński bywa bardzo często podrabiany i przez to łatwo zamiast niego, kupić jego zwyczajny odpowiednik.

Czym się różni cynamon cejloński od zwykłego cynamonu kasja?

Z ponad dwustu pięćdziesięciu gatunków cynamonu, jakie występują na świecie, tylko cynamon cejloński nazywany jest tym właściwym. Wszystko to dlatego, że to włcynamon cejlonskiaśnie on jako jedyny posiada tak wyrazisty słodko-korzenny smak, który nada charakteru nie tylko słodkim wypiekom!
Na całe szczęście są szczegóły, które zdradzają, z jakim rodzajem cynamonu ma się do czynienia!

Wystarczy zapamiętać kilka cech, aby stać się prawdziwym ekspertem.

Zwykły cynamon kasja zwija się tylko z jednej strony, przez co jego kora zawinięta jest po prostu w pojedynczą rurkę. Inaczej wygląda to w przypadku cynamonu odmiany cejlońskiej (https://planteon.pl/przyprawy-swiata/przyprawy-korzenne/cynamon-cejlonski-laski). On natomiast zwija się z obu boków, przez co tworzy charakterystyczną dla niego dwururkę.

Jak jednak odróżnić cynamon, który już jest mielony?
Na szczęście i na to jest sposób. Cynamon kasja bardzo często ma intensywną, mocno brązową barwę, podczas gdy cejloński jest raczej żółtawy.